Warsztaty tworzenia biżuterii w bibliotece

Czy Wy wiecie, że żyjemy na kryształowej planecie?
Oczywiście! Mogły się o tym przekonać uczestniczki wczorajszych bibliotecznych zajęć z tworzenia biżuterii.
Na początku prowadząca zajęcia – pani Kasia opowiedziała skąd się biorą minerały i kryształy i jaka nauka się tym zajmuje.
Mineralogia – to jest to❗️
Potem dziewczęta dowiedziały się jakie jest ich pochodzenie i poznały niektóre ich rodzaje. Szmaragdy, rubiny czy malachity to piękne kamienie szlachetne. Podobały się też agaty, cytryny i hematyty. Dziewczynki miały okazję porównać prawdziwe oszlifowane kamienie z imitującymi je szkiełkami lub innymi tworzywami. Jak się okazało nie każde białe koraliki to prawdziwe perły i nie każde kolorowe szkiełko to oszlifowany jaspis lub tygrysie oko.
Po dawce nauki dzieci przystąpiły do tworzenia własnych bransoletek. Było to wymagające zajęcie, wcale nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Nagrodą było ukończenie dzieła. Zatem zobaczcie jakie urocze ozdoby powstały.